
Denne helgen har det vært Ungdomsmesterskap i friidrett (UM). Ull-Kisa hadde regi, og mesterskapet ble holdt i Nes Arena. Varegg hadde to løpere fordelt på tre starter. Victoria Osen i U20 på 400 og 1500 meter og Ludvig Færø Linde i G16 "all inn" på 1500 meter.
Victoria sikret seg bronsen på favorittdistansen 400 meter med ny personlig bestenotering (58,80). Senere på fredagen løp Victoria til gull på den krevende 1500 meteren. Her ble tiden 4:56,75.
Ludvig var igjen opp imot fjorårets gjennombruddsmann i aldersklassen. Ludvig kom fra en råsterk 3000 meter i Gneist Arena forrige helg, men kjente på seg at å utmanøvrere den sterke spurteren fra Sandefjord ville kreve både kløkt og en modig tilnærming. Ludvig gav det et seriøst forsøk fra front, men måtte strekke våpen på oppløpet. Tiden ble 4:14,73 (ny pb). Sølv er også edelt metall og teller på rankinglisten.
Vi gratulerer og applauderer mesterskapsløperne med sterke prestasjoner.
Resultatlister fra mesterskapet
